Uživatel
Heslo

Novinky

04
Led 24

POZOR - změna netScenery serveru
Jiří Masník

Došlo ke změně adresy serveru, na které běží netscenery, kterou pro létání u CVARS používáme. Administraci k misím tak nově naleznete místo https://netscenery.sunware.cz na adrese https://netscenery.flightsim.cz. Zároveň je potřeba upravit konfiguraci klienta, aby se připojoval k novému serveru. To provedete nejlépe editací souboru netscenery.cfg, kde přepíšete netscenery.sunware.cz na netscenery.flightsim.cz.
25
Srp 20

Chyba v klientovi
Jiří Masník

V klientovi netScenery byla chyba, která nyní způsobovala to, že se nelogovaly události při vzletu a přistání, konkrétně nebyla například v logu vertikální rychlost při dosednutí. Ke stažení je nyní opravený klient, ten navíc obsahuje nové pluginy pro XPL, takže bezproblémově funguje i pod XPL 11.50.
01
Bře 20

Hlasový výstup zpráv
Jiří Masník

Na stránce s NetScenery je ke stažení nová verze klienta, která umí mít pro mise hlasový výstup zpráv. Pokyny k misi tedy uslyšíte a nebudete je muset číst na obrazovce. Použit je strojový hlas, který ale umí obstojně i češtinu a nezní úplně hrozně. Zatím to není u všech misí, jediná, kterou mám opravdu odzkoušenou, je [LPP] Vyhlidkovy let na Karlstejn. Další budou postupně následovat. Další menší změnou v klientovi je možnost nově vyplnit jako typ letu FSEconomy, nebo MultiCrew.
28
Lis 16

Podpora X-Plane 11
Vít Ženíšek

Je nám potěšením oznámit, že plně podporujeme létání v X-Plane 11 a to včetně misí s podvěsy!
16
Bře 16

Mise s podvěsem pro X-Plane jsou zpět!
Vít Ženíšek

Autoři X-Plane nám udělali radost a ve verzi 10.45 dodali fix pro náš problém s podvěsem. Takže děkujeme a užívejte ve zdraví!
23
Pro 18

Mise s podvěsem jsou nedostupné
Vít Ženíšek

Kvůli chybě v X-Plane 10.42, která způsobuje nedefinovatelné chování vrtulníku po připojení podvěsu jsem byl nucen všechny mise s podvěsem deaktivovat. Chyba bude opravena ve verzi 10.45. Opravu jsem otestoval na bete 10.45 RC1
02
Led 16

Dakar 2016
Jiří Masník

Od dneška je možné vyrazit na tour Dakar 2016, lety najdete v netScenery klientovi v sekci Dakar. Letos neexistuje speciální stránka akce na webu, informace najdete v klientovi netscenery případně v diskuzním fóru - http://forum.cvars.cz/viewtopic.php?f=8&t=1371&p=16354.
27
Led 15

Dakar 2015 - awardy rozdány
Jiří Masník

Letošní účast na dakarské rallye je úspěšně za námi, celou tour dokončilo 11 pilotů, awardy jsou rozdány. Dík všem za účast a příští rok zase :)
30
Pro 14

Dakar 2015
Jiří Masník

Stejně jako v minulých letech se budeme jako CVARS účastnit dakarské rallye, která startuje počátkem příštího roku v Buenos Aires. Více informací naleznete zde na webu na stránce http://www.cvars.cz/?id=178, diskutovat o akci je možné na fóru v následujícím vlákně http://forum.cvars.cz/viewtopic.php?f=8&t=1367. V případě, že si chcete zalétnout i přelety z/do ČR/SR a dostat tak malou frčku, tak je to možné přes klasické linkové lety, přičemž cílové letiště je SABE.
26
Říj 14

Hasičské Letecké Hlídky 2014 - ukončení
Jiří Masník

Pro letošek ukončujeme hasičské letecké hlídky. Hlídkování se zúčastnilo 13 pilotů, kteří provedli celkem 63 úspěšných letů v celkové délce lehce nad 40 hodin. Nejvíce letů, a to 16, provedl Michal Kratochvíl, následovaný Peterem Šoltésem s deseti lety. Všichni piloti, kteří se zúčastnili, obdrželi malou frčku.
26
Zář 14

Upravený blog
Jiří Masník

Opravil a mírně upravil jsem blog, který se nachází zde na webu a kde každý pilot může psát své zážitky a přikládat obrázky. Nyní by vše mělo fungovat správně v nové grafice a celé přidávání a psaní příspěvků by mělo být jasnější. Byla také přidána možnost nahrávat obrázky ve formátu PNG, což jistě ocení ti, kdo lítají v X-Plane ;)
10
Čen 14

Hasičské Letecké Hlídky 2014
Jiří Masník

Vzhledem k teplému počasí a zvýšenému riziku požáru začínáme od dnešního dne létat hasičské letecké hlídky. Oproti loňskému roku nedošlo k žádným změnám, více informací naleznete na stránce http://www.cvars.cz/?id=132.
13
Kvě 14

Nová grafika webu
Jiří Masník

V současné době probíhá změna grafiky webu, takže některé věci nebudou nějaký čas fungovat, případně budou vypadat divně. Mějte strpení, po dokončení úprav by to tu mělo vypadat lépe a možná přibudou i nějaké nové věci.
02
Led 14

Dakar 2014
Jiří Masník

Stejně jako v minulých letech i nyní se bude CVARS účastnit známého závodu, který se tentokrát jede na území Argentiny, Bolívie a Chile. Bližší informace k akci naleznete zde na webu na stránce Dakar 2014. K přeletu z ČR/SR nejsou letos vytvořeny speciální mise a předem daná trasa - tu si každý může naplánovat jak chce a zalítnout ji přes nové linkové lety. Cílovým letištěm pro vás bude Rosario (SAAR), ze kterého bude možné od 4.1.2014 letět samotnou akci. Za uskutečnění přeletu z a do ČR/SR bude udělována malá frčka.
14
Kvě 14

Motol pro X-Plane
Jiří Masník

Roman Svoboda pro piloty připravil malý vánoční dárek v podobě heliportu v Praze-Motole, najdete ho ke stažení pod Scenerie X-Plane. V souvislosti s tím byly vydány i dvě mise pro Kryštof 1.
14
Kvě 14

Nový klient netScenery
Jiří Masník

Byla vydána nová verze netScenery klienta, kterou si všichni musíte nainstalovat. Klient je dělaný pro Javu 7 32-bit, pokud ji nemáte, aktualizujte si ji. Hlavní novinky jsou tři:
  • Zcela nový systém linkových letů, kdy je možné lítat defakto zcela libovolně co se letišť příletu a odletu týče.
  • Nový způsob tvorby misí pro X-Plane, kdy se objekty umisťují přímo v simulátoru, takže hned vidíte, jak to bude ve výsledku vypadat.
  • Dynamické umisťování objektů v misích pro X-Plane. Objekty jsou zobrazeny vždy jen pro aktuálně letěnou misi, je možné je během mise skrývat, ukazovat.
31
Říj 13

X-Plane: je pro Vás důležitá funkce replay?
Vít Ženíšek

Vážení X-Plane piloti, prosím Vás o účast v malém průzkumu ohledně využití funkce replay pro mise. Průzkum najdete ve fóru. Díky za účast!
17
Čec 13

Hasičské letecké hlídky
Jiří Masník

I letos nakonec budeme hlídkovat, mise pro hasičské letecké hlídky je aktivní. Povolena je pro všechny tři simulátory, více se dozvíte na stránce zde na webu a ve fóru.
14
Čec 13

Orbis 2013
Jiří Masník

Dnes bylo spuštěno nové pokračování Orbis létající nemocnice, takže milovníci dlouhých letů se mohou vydat na cestu. Podrobnosti se dozvíte na stránce akce Orbis 2013. Oproti minulým letům již nejsme tak striktní co se týče použitého letounu, jinak se nic nezměnilo. Poděkování za tour patří Ondrovi Jančarovi, který ji pro vás v netScenery naklikal.
26
Čen 13

Úprava klienta pro Javu 7
Jiří Masník

Pokud někdo máte problém s netScenery klientem, který se projevuje tak, že nahlásí ERROR při kompilaci scenerky a následně se nespustí, tak si stáhněte aktuální verzi. Je tam upravena kompilace scenerek, takže i s nejnovější Javou 7 by synchronizace měla proběhnout bez problémů. Dále obsahuje drobné vylepšení, kdy klient umí sám určit některá letadla a vrtulníky a předvybrat je z nabídky při startu reportu.